RANDEVU AL
GÜLÜŞ TASARIMI
Tedavisi HakkındaBilgi Almak
İster misiniz?

Gülüş tasarımı kişiye sahip olabileceği en güzel ve en uyumlu gülüşü vermek demektir.

 

 

Kendini özel, bakımlı, pozitif ve güvenli hissetmesi için güzel bir gülümseme çok etkilidir ve gülüş tasarımıyla insanlara kendilerine özel , en mükemmel gülümseyiş planlanır.

 

 

 

 

Gülüş tasarımında ilk olarak hastanın estetik beklentilerini doğru olarak anlamak ve ihtiyaçları doğru belirlemek çok önemlidir. Hasta ağzından alınan ölçüler aracılığıyla hazırlanan modeller üzerinde problemler belirlenir ve planlamalar yapılır. Daha sonra hastaların ağız içi ve yüz fotoğraflarıyla bilgisayar ortamında özel programlar kullanılarak ölçümlemeler yapılır ve yüz şekline uyum hesaplanır. Tedavi sonrasında oluşacak en yaklaşık görüntüler yine programlar ve hasta ağzına aslına uygun şekilde hazırlanan geçici restorasyonlarla hastaya sunulur ve fikirleri alınır.

 

 

 

 

Gülüş tasarımına nasıl başlanır?

Hastanın ön cephe ve yan cephelerinden fotoğraf çekimi yapılması ve eksik ve fazla olan yerlerin tespiti ile başlanır

 

 

Ne tür gülüş tasarımları vardır?

 

 

Yalnızca dişlerin renk, form ya da pozisyonlarından kaynaklanan problemlerin giderildiği, tedavinin dişler ile sınırlı olduğu tasarımların yanı sıra diş etlerinin ufak operasyonlar ile seviyelendirilmesi, dudak dolgunluğu ve kontürünün yeniden şekillendirilmesi gibi yumuşak dokular üzerinde de bir takım düzenlemelerin yapıldığı gülüş tasarımları da vardır.

 

 

Hastanın gülüş tasarımına ihtiyacı olduğu nasıl anlaşılır?

 

 

Gülüş tasarımına ihtiyaç olup olmadığı gülümsemeye dahil olan tüm yapısal unsurlar ve bunlar arasındaki uyum incelenerek karar verilir. Bu aşamada dikkat edilen noktalar ten rengi, yüz şekli, dudak formu ve desteği, diş eti seviyesi ve diş eti sağlığı, dişlerin görünme miktarı, renk, form ve pozisyonlarıdır.

 

 

 

 

 

Gülüş tasarımında hangi işlemler yapılabilir?

 

 

 

Gülüş tasarımında baş vurulan temel tedavi seçenekleri;

  • Beyazlatma(bleaching)
  • Kompozit lamina
  • Porselen lamina
  • Lumineers
  • Tam seramik kaplamalardır

 

Dişlerde var olan çapraşıklıkların derecesine göre ortodontik tedavilerin de uygulanması gerekebilir. Bunun yanı sıra pembe estetik dediğimiz; diş etlerinin seviye farklarının giderilmesi, gülümserken aşırı görünmesi halinde diş etlerinin kısaltılması, esmer bireylerde ya da aşırı sigara kullanımına bağlı olarak diş etlerinde görülen koyu renklerin giderilmesi de temelde uygulanan işlemlerdir.

 

 

Gülüş tasarımı ne kadar sürede yapılır?

 

 

Gülüş tasarımı için gereken süre yapılması gereken tedavi seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir.

 

 

Gülüş tasarımı planlamak pahalı bir işlem midir?

 

 

Gülüş tasarımı ağız ve diş sağlığının yanı sıra kişinin kendine olan güvenininde artmasını sağlayan estetik bir operasyonlar zinciridir. Bu nedenle gülüş tasarımı maliyeti gerekli görülen tedavilerin türüne göre değişkenlik göstermektedir.

GÜLÜŞ TASARIMI

VİDEOYU İZLE

2024 © Copyright DR. YAŞAR ŞAHİN Tüm hakları saklıdır.