RANDEVU AL
ALL ON FOUR VE HİBRİT
Tedavisi HakkındaBilgi Almak
İster misiniz?

ALL ON FOUR İMPLANT SİSTEMİ

Özellikle çene kemiğinin çok fazla eridiği alt ve üst çene total dişsizlik vakalarında üst çenede ön bölgeye 6 adet, alt çenede ön bölgeye 4 adet implant yerleştirilmesiyle aynı gün içerisinde hastaya sabit bir protez yapılabilmektedir. Önceden yapılan geleneksel yöntemlerde hastanın kemiğinin yetersiz olduğu bölgelerde greftleme(kemik tozu ekme) ve komplike cerrahi işlemler uygulanarak kemik elde etmeye çalışılırdı. Bu işlemler hem sürenin çok uzamasına hemde o süreçte hastanın dişsiz kalmasına yol açarlardı. 

 

Oysa All On Four sisteminde hem komplike cerrahi işlemler uygulanmadan implantlar yerleştiriliyor hem de aynı gün içerisinde hastaya kullanabileceği geçici sabit dişler takılıyor. İki ya da üç ay sonra geçiciler çıkartılıp yerlerine kalıcı sabit dişler takılıyor.

 

 

 

 

Kimlere uygulanabilir? 

Bu tedavi dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip, tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastaların hepsine uygulanabilir. İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezi hemen kullanılabilir. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde hastaların tavsiye edilen bir diyet şekliyle beslenmesi gerekir. Bu süreç tamamlandıktan sonra yapılacak daimi protez ile normal beslenme düzenine geri dönülebilir. 

 

Avantajları nelerdir? 

 

• Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapabilme imkanı sunar. 

• Sinüs lifting (sinüs yükseltme ameliyatı), kemik ilavesi gibi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır. 

• Dental implant ameliyat süresi oldukça kısadır. 

• Kullanılan dental implant sayısı azaldığı için ve ekstra cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı maliyeti daha da düşüktür. 

• Kişiyse özel planlama, estetik bir görünüm ile gülüş estetiği sağlanır. 

• Temizliği ve bakımı kolaydır. 

• Hareketli diş protezi kullanamayan hastalar için uygundur. 

• Dizaynı damaklı diş protezine (tam diş protezi) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığı için kullanımı daha kolaydır. 

• Tedavi seansı sayısı az olduğundan, şehir veya ülke dışında ikamet eden hastalar için uygundur. 

 

ALL ON FOUR İMPLANT SİSTEMİ

VİDEOYU İZLE

2024 © Copyright DR. YAŞAR ŞAHİN Tüm hakları saklıdır.